Vážení a milí…

AA

Memoriál 2023 je minulostí. Vláda všem, jejichž noha stanula na Mateřské hoře, srdečně děkuje. Více v záložce memoriál.

Gardenparty se vydařila!!!

fotodokumentaci zařídil jako obvykle Juura, k nahlédnutí zde

 

Výstup na Mateřskou horu
se nezadržitelně blíží…

 

V sobotu 26. srpna 2023 se koná Memoriál Oldy Schwuba. Sejdeme se jako vždy v pravé poledne na vrcholu Mateřské hory. Dojděte, kdo můžete a kdo nemůže, ať přijde aspoň na Návrší podpořit statečné. Jirka již loni vypracoval jízdní řád pro vlakem přišedší turisty a světe div se, časy odjezdů jsou i letos stejné, takže odkaz zůstává též stejný a vše je umístěno ZDE.

 

 


Na konci října uskutečnil výstup na mateřskou horu pan ministr financí SRKS, p. Hradecký. Škoda, že se bál požádat okolní turisty o zvěčnění své lepé figury, nicméně jeho fotky dal v plen p. min. informací zde.

Dlužno podotknout, že v téže době se na vrchol vypravila vlastní nohou i manželka pana ministra ztrát, leč dokumentace bohužel chybí.


Naše vlajka na Kokoříně!!!

Děkujeme výpravě tří dam za nezištnou (doufám) pomoc s dobytím památného hradu a za propagaci naší krásné a nehynoucí Svobodné Republiky Králický Sněžník!


Dokonáno jest…

Deset statečných v sobotu pokořilo Sněžník, i když rosničkáři strašili deštěm. Nakonec se na ně usmálo příjemné počasí s dalekými výhledy a v závěru i se sluníčkem. Něco málo z cesty zachytil ač silně znaven  Jára zde.  Jirka má fotky tady.

 


 

Výstup na Mateřskou horu
se nezadržitelně blíží

Již v sobotu 27. srpna t.r. kroky všech příznivců Svobodné Republiky Králický Sněžník zamíří na temeno Sněžníku. Sraz jako obvykle v pravé poledne na vrcholu. Přicházet lze ze všech možných směrů, ba i seskok padákem jest povolen. Jirka připravil časový rozvrh včetně jízdního řádu ZDE.


Velká premiéra

a stejně velká předpremiéra tohoto třetího filmu ministra estetiky, která se konala v zábřežském kině Retro ve stejný den jako gardenpárty. Fotodokumentaci opět zařídil náš zuřivý reportér Jirka. Tady si ro prohlédněte!

Fotky z  druhé tradiční letní GARDENPÁRTY nemá na svědomí nikdo jiný než Jirka a jsou umístěny zde.


 

Vláda SRKS přeje všem příznivcům vše nej v novém roce

Kalendáře na rok 2022 opět od Toma ke stažení

Verze 1   Verze 2   Verze 3


Tom nejen vystavuje, ale poskytuje i rozhovory a zviditelňuje SRKS…


Hosana, šestnáct statečných v sychravém čase vyvrcholilo na Mateřské hoře. Budiž jim čest a sláva. Foto i s komentářem od Jirky zde…


Gardenpárty se vydařila. Sešlo se nás téměř třicet, žízeň byla také, i povídat si bylo o čem. Fotografie od Jirky zde

 


aa

Pro radost i zábavu připravil Tomáš test

Jelikož se mu sešlo zdrcující množství odpovědí (2 – slovy: dvě) dovolil si Jára připravit testík formou kvízu. Současně zveřejňujeme obě odpovědi od Jirků a žádáme nekoukat na ně a nejdřív vypracovat vlastní odpovědi výběrem ze tří možných…

 

Kvíz znalostí z oblasti Svobodné Republiky Králický Sněžník zde

 

 

Zde vypracovaný test Jirka a zde Juura


Kalendář na rok 2021

pro všechny zájemce připravil Tom

Najdete ho tady


Memoriál Oldy Schwuba 2020 nafotil Jirka

více zde


 

Pro ty, co nestihli krásný rozhovor ministra estetiky s Lucií Výbornou na Radiožurnálu, dávám s jejím výslovným souhlasem odkaz. Tady si to poslechněte


Od Toma – Sníh na Sněžníku 12. 5. 2020 viz fotogalerie


Letošní ples je z rozhodnutí vlády SRKS

v celém rozsahu zrušen!!!

Podrobnosti se všichni přihlášení dověděli telefonicky s tím, že se setkáme později v lepších časech.

 

Upozorňuji, že zrušení plesu nemá nic společného s vyhlášením nouzového stavu vládou sousední České republiky byť se stejným dopadem.